Myśli nieuczesane o moim ogrodzie

Mój ogród to miejsce gdzie spędzam swój wolny czas - przewrotnie nazwałem go MOJE ARY

Wpis

niedziela, 06 marca 2016

10 - Kolejny krok wiosny

Wiosna wyraźnie zbliża się do nas wielkimi krokami. Kiedy przed tygodniem zamieściłem zdjęcie trzech żółtych kwiatów które pojawiły się po zimowej przerwie w moim ogrodzie, nie zdawałem sobie sprawy, że po tygodniu będzie już ich tak dużo. Do żółtego koloru doszedł teraz fioletowy i ta kompozycja na tle trawy wygląda bardzo malowniczo.

Czekam teraz na kolejne kolory, które lada dzień powinny się pojawić, gdyż słońce znajduje się coraz wyżej na nieboskłonie, a konsekwencją tego są coraz cieplejsze dni. Zwykle dochodziła czerwień, pomarańcz i róż. Ale zobaczymy. Na razie trzeba się cieszyć z tego stopniowego odsłaniania nam swoich tajemnic przez przyrodę.

Od razu nutka refleksji - jak to jest, że w ziarenku kwiatu którego sadzi się na jesieni, zaszyfrowany jest gatunek, jego kolor i sposób wzrastania. Ten świat rzeczywiście jest tajemniczy i pewnie mający przed nami wiele tajemnic które stopniowo odkrywamy, ale nigdy wszystkiego nie zdołamy zrobić.

Wprawdzie życie tych kwiatów będzie bardzo krótkie, bo zostaną zaatakowane przez masę różnych szkodników, a ich kolorowe płatki najzwyczajniej zwiędną, ale takie są kolejne punkty procedury, jaką ustaliła sobie przyroda.

Ale co tam. Tak czy tak pierwsze dodatkowe chęci do pracy w ogrodzie zostały w tym tygodniu ugruntowane i nie zmącił ich nawet mandat  jaki otrzymałem podczas jazdy do ogrodu w wysokości 200 zł i 6 punktów karnych za niewielkie przekroczenie obowiązującej prędkości. Życie musi się toczyć dalej i każdemu którzy właśnie w tych dniach przeżywa jakiś rodzaj depresji doradzę tak - "uśmiechnij się, rozglądnij się dookoła i zobacz otaczający nas świat - mimo narzekań i przeciwności losu jest on piękny" -  i tak trzymajmy.

Pozdrawiam z uśmiechem wszystkich

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
mojeary
Czas publikacji:
niedziela, 06 marca 2016 20:35

Polecane wpisy

  • 19 - Połączenie domu z ogrodem

    W centralnym miejscu tego zdjęcia znajduje się zielone drzewko, które ni stąd ni zowąd jeszcze ponad dwa miesiące temu stało sobie w centralnym miejscu najwięks

  • 18 - Kolorowy maj

    Każda pora roku w ogrodzie wygląda inaczej. W żadnym miesiącu jednak przyroda nie daje nam tyle możliwości obserwacji kolorowego piękna co w maju. To miesiąc za

  • 17 - Sezon mleczy

    Bardzo dużymi krokami zbliża się najpiękniejszy miesiąc w roku - maj. Witać to już wyraźnie w ogrodach, w których kwitną niesamowite ilości różnokolorowych kwia