Myśli nieuczesane o moim ogrodzie

Mój ogród to miejsce gdzie spędzam swój wolny czas - przewrotnie nazwałem go MOJE ARY

Wpis

niedziela, 27 marca 2016

13 - Bociany powracają

Tak więc mamy już wiosnę. Dni stały się wyraźnie cieplejsze, nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni, mamy też święta wielkanocne. Ale najważniejszym elementem po którym można odczuć że nadeszła tak piękna pora roku, jest widok lecącego klucza bocianów, który pokazały się nad moim ogrodem.

Trochę późno je zauważyłem i gdy uporałem się z włączeniem aparatu fotograficznego zdołałem zobaczyć ich końcową powietrzną kolumnę. Ale i tak widok był zachwycający.

Gdy minął moment fascynacji przelatującymi ptakami, poczułem wewnętrzną radość z tego że udało mi się zobaczyć niezwykłe zjawisko, ale co ważniejsze - umieścić je w pamięci aparatu.

Podziwiam te latające stworzenia, które lecąc w powietrzu parę tysięcy kilometrów potrafią utrzymać szyk w którym każdy zna swoje miejsce. Tam nie ma wywyższania się, nie ma przyspieszania, nie ma wreszcie samodzielnego oddalania się od grupy. Jest ustalony porządek który jakimś sposobem jest ściśle przestrzegany.

Dlaczego ludzie nie mogą tak postępować, jak słabsze wydawałoby się ptaki? Przecież jesteśmy istotami rozumnymi, które potrafią myśleć i doskonale wiedzą kiedy robią coś dobrze, a kiedy źle?

Chyba jest to pytanie bez odpowiedzi. Warto jednak zastanowić się nad nią.

Ten mój dzisiejszy wpis ma trochę odcień filozoficzny, ale powodem są święta, które zmuszają mnie do refleksji na swoim postępowaniem, bo przecież zmartwychwstanie, to największa tajemnica ludzkości, której tak naprawdę to nikt nie jest tak naprawdę ludzkim rozumem objąć. I dlatego porównanie jej z lecącymi w zdyscyplinowanym  szyku bocianami, wydaje mi się jak najbardziej uzasadnione.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
mojeary
Czas publikacji:
niedziela, 27 marca 2016 23:57

Polecane wpisy

  • 19 - Połączenie domu z ogrodem

    W centralnym miejscu tego zdjęcia znajduje się zielone drzewko, które ni stąd ni zowąd jeszcze ponad dwa miesiące temu stało sobie w centralnym miejscu najwięks

  • 18 - Kolorowy maj

    Każda pora roku w ogrodzie wygląda inaczej. W żadnym miesiącu jednak przyroda nie daje nam tyle możliwości obserwacji kolorowego piękna co w maju. To miesiąc za

  • 17 - Sezon mleczy

    Bardzo dużymi krokami zbliża się najpiękniejszy miesiąc w roku - maj. Witać to już wyraźnie w ogrodach, w których kwitną niesamowite ilości różnokolorowych kwia