Myśli nieuczesane o moim ogrodzie

Mój ogród to miejsce gdzie spędzam swój wolny czas - przewrotnie nazwałem go MOJE ARY

Wpis

niedziela, 03 kwietnia 2016

14 - Bratki w wiaderku na pniu

Pewnego razu oglądając w telewizji program o ogrodach natknąłem się na informację o ogrodniku, który wykorzystał stare pnie drzew do wykonania kompozycji z kwiatów. Umieścił w nich oryginalne skrzynki, posadził kolorowe zwisające kwiaty i w ten sposób "cieszył oko".

Pamiętam, że program ten zakończył się apelem prowadzącej by nie pozbywać się tak łatwo starych drzew, bo je również można do czegoś wykorzystać.

Oczywiście stało się to inspiracją dla mnie, do zrobienia coś oryginalnego u siebie. Starych drzew nie mam, ale na środku rósł sobie dąbek, który co roku jak wiadomo musi zrzucić stare uschnięte liście. Trzeba je później pozbierać i spalić, a to są już dodatkowe czynności zabierające czas. Dodatkowo, żeby usunąć kilkuletnie drzewa w ogrodzie, trzeba pisać podanie do gminy - postanowiłem problem rozwiązać w inny sposób.

Skróciłem tego mojego dęba w taki sposób, że pień wyrastał nieco powyżej metra nad ziemię, przykręciłem do niego kwadratowy kawałek deski i do tego przymocowałem wiaderko z tworzywa sztucznego. Oczywiście wywierciłem w jego dnie otworki, całość zasypałem ziemią ogrodową i wsadziłem tam bratki. Co ciekawe z pnia drzewa zaczęły wyrastać gałązki, które systematycznie przycinałem i w ten sposób powstała kolorowa kopuła, która szczególnie gdy w lecie dąb obsypuje się liśćmi, wygląda niezwykle interesująco. I tak juz od trzech lat na wiosnę robię proces wymiany kwiatów w wiaderkach (a mam ich trzy).

To samo zrobiłem na wiosnę w tym roku. Kolorowe bratki już rosną i mam nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych wytrzymają do późnej jesieni.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
mojeary
Czas publikacji:
niedziela, 03 kwietnia 2016 14:51

Polecane wpisy

 • 19 - Połączenie domu z ogrodem

  W centralnym miejscu tego zdjęcia znajduje się zielone drzewko, które ni stąd ni zowąd jeszcze ponad dwa miesiące temu stało sobie w centralnym miejscu najwięks

 • 18 - Kolorowy maj

  Każda pora roku w ogrodzie wygląda inaczej. W żadnym miesiącu jednak przyroda nie daje nam tyle możliwości obserwacji kolorowego piękna co w maju. To miesiąc za

 • 17 - Sezon mleczy

  Bardzo dużymi krokami zbliża się najpiękniejszy miesiąc w roku - maj. Witać to już wyraźnie w ogrodach, w których kwitną niesamowite ilości różnokolorowych kwia

Komentarze

Dodaj komentarz

 • daga313 napisał(a) komentarz datowany na 2016/04/03 21:00:36:

  Świetny pomysł :)

 • mojeary napisał(a) komentarz datowany na 2016/04/05 16:35:01:

  Dziękuję za pochwalę, ale nie oszukujmy się - Tobie daga13 nie dorównam

Dodaj komentarz