Myśli nieuczesane o moim ogrodzie

Mój ogród to miejsce gdzie spędzam swój wolny czas - przewrotnie nazwałem go MOJE ARY

Wpis

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

17 - Sezon mleczy

Bardzo dużymi krokami zbliża się najpiękniejszy miesiąc w roku - maj. Witać to już wyraźnie w ogrodach, w których kwitną niesamowite ilości różnokolorowych kwiatów i tych większych i tych mniejszych.

Mnie zawsze w tym okresie czasu interesują niewielkie żółte kwiatki uznane przez większość jako chwast. Rzeczywiście bowiem tym chwastem są. Ale trzeba powiedzieć jeszcze jedno - każdy największy nawet szkodnik robi czasami dużo dobrego. I tak jest z popularnymi mleczami, które na tle żywej zielonej trawy wyglądają jak położony specjalnie dywan.

Od paru lat wykorzystuję te kwiaty do robienia miodu. Dorwałem w jakimś piśmie przepis i bawię się w dużą pszczołę. Wg bowiem znawców mlecz ma jakieś właściwości zdrowotne więc dlaczego nie można z niego skorzystać, skoro za kilkadziesiąt dni już go nie będzie, a teraz ma się go za darmo.

Wprawdzie zawodowi pszczelarze wskazują, że robiony w taki sposób napój nie można nazywać miodem, bo do tego mają prawo tylko pszczoły, ale nazwa się już na tyle przyjęła, że używają jej prawie wszyscy.

Jeżeli więc miałbym kogoś zachęcić do robienia mleczowego miodu, to tak właśnie czynię, bo nic tak nie daje satysfakcji, jak własnoręcznie zrobione coś, co później można wykorzystać z pożytkiem dla siebie, a również dla innych. Stańmy się więc na chwilę dużą pszczołą, która oprócz tego że czasami kogoś boleśnie użądli, to jednak dużo pożytecznego też robi. Zapracowała sobie zresztą na powiedzenie - że jak jej zabraknie, to będzie koniec świata.

I tego się trzymajmy.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
mojeary
Czas publikacji:
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 07:04

Polecane wpisy

 • 19 - Połączenie domu z ogrodem

  W centralnym miejscu tego zdjęcia znajduje się zielone drzewko, które ni stąd ni zowąd jeszcze ponad dwa miesiące temu stało sobie w centralnym miejscu najwięks

 • 15 - Kwiaty w walizce

  Kolejny mój pomysł na oryginalny kwietnik przyszedł mi do głowy, kiedy miałem w ręce stary zepsuty już futerał z akordeonu. Futerał ten leżał już jakiś czas w b

 • 14 - Bratki w wiaderku na pniu

  Pewnego razu oglądając w telewizji program o ogrodach natknąłem się na informację o ogrodniku, który wykorzystał stare pnie drzew do wykonania kompozycji z kwia

Komentarze

Dodaj komentarz

 • daga313 napisał(a) komentarz datowany na 2016/04/25 17:05:04:

  W ubiegłym roku dostałam słoiczek takiego miodu od koleżanki i rzeczywiście rewelacja :)

Dodaj komentarz