Myśli nieuczesane o moim ogrodzie

Mój ogród to miejsce gdzie spędzam swój wolny czas - przewrotnie nazwałem go MOJE ARY

Wpis

niedziela, 01 maja 2016

18 - Kolorowy maj

Każda pora roku w ogrodzie wygląda inaczej. W żadnym miesiącu jednak przyroda nie daje nam tyle możliwości obserwacji kolorowego piękna co w maju. To miesiąc zakochanych jak mówi tradycja, ale jednocześnie miesiąc, kiedy wszystkie drzewa i rośliny są już rozbudzone po zimie i pokazują się ze swojej najpiękniejszej strony.

Najbardziej charakterystycznym kolorem w przyrodzie jest chyba zieleń. Ale popatrzmy - ona o każdej porze roku jest inna. Ale właśnie w maju jej barwa jest najintensywniejsza, taka żywa - co powoduje, że wzrok spoczywający na niej powoduje, iż czujemy się bardziej radośni i zapominamy o codziennych problemach.

Popatrzmy na drzewa owocowe, które właśnie teraz pokrywają się całą masą kolorowych kwiatów, które właśnie w konfrontacji z zielenią tworzą fantastyczne widoki.

Ale nie tylko drzewa i kwiaty sprawiają nam radość o tej porze roku. Czyż bowiem widok przemieszczającej się z kwiatka na kwiatek pracującej pszczoły nie jest zajmujący? Czy zapach świeżo skoszonej trawy nie powoduje, że stajemy się jakby bardziej zjednoczeni z naturą?

Korzystajmy więc z tego wszystkiego co daje nam przyroda, popatrzmy i zastanówmy się przez chwilę jak to wszystko jest pięknie ułożone. Właśnie teraz zapomnijmy na chwilę o problemach dnia codziennego i popatrzmy na drzewa, na kwiaty i na to wszystkie piękności maja.

Nie przegapmy tych widoków, które w następnych miesiącach będą równie piękne, ale nie będą już działały na naszą wyobraźnię, jak to właśnie jest w maju.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
mojeary
Czas publikacji:
niedziela, 01 maja 2016 10:40

Polecane wpisy

 • 16 - Burza nadchodzi

  Przepiękna i bardzo słoneczna sobota zakończyła się burzą. W zasadzie to nie ma nic w tym dziwnego, bo przecież burze o tej porze roku to rzecz całkowicie norma

 • 15 - Kwiaty w walizce

  Kolejny mój pomysł na oryginalny kwietnik przyszedł mi do głowy, kiedy miałem w ręce stary zepsuty już futerał z akordeonu. Futerał ten leżał już jakiś czas w b

 • 14 - Bratki w wiaderku na pniu

  Pewnego razu oglądając w telewizji program o ogrodach natknąłem się na informację o ogrodniku, który wykorzystał stare pnie drzew do wykonania kompozycji z kwia

Komentarze

Dodaj komentarz

 • daga313 napisał(a) komentarz datowany na 2016/05/02 21:32:32:

  Cudowny masz ogród :)

Dodaj komentarz